Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Święto Szkoły

Tegoroczne Święto Szkoły, które tradycyjnie obchodziliśmy 1 czerwca – w dzień urodzin naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego – miało charakter patriotyczny. Z uwagi na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę scenariusz uroczystości skupiał się na roli, jaką w życiu i twórczości księdza Twardowskiego odegrała Ojczyzna.
Okazuje się, że w rodzinie naszego Patrona, który urodził się jeszcze w czasach zaborów, kultywowane były tradycje polskie. Rodzice Jana dbali o to, by ich dzieci znały historię i literaturę ojczystą. Dziadek Stanisław był uczestnikiem powstania styczniowego. W późniejszym okresie, kiedy nastały czasy II wojny światowej, o wolność naszej Ojczyzny walczył szwagier księdza Jana – Mieczysław Truszkowski. To on wprowadził naszego Patrona do konspiracji w czasie powstania warszawskiego.

 

W poezji księdza Twardowskiego odnajdziemy echa przeżyć wojennych, smutek po utracie przyjaciół, którzy zginęli w powstaniu. Przede wszystkim jednak wiersze księdza Jana wyrażają zachwyt ojczystą przyrodą, jej drobnymi elementami, które można zauważyć dopiero wtedy, kiedy człowiek dobrze im się przyjrzy.
Do obchodów Święta Szkoły włączyli się wszyscy uczniowie. Każda klasa miała okazję, aby się zaprezentować. Przygotowano m.in.: pieśń z okresu powstania styczniowego, pokaz musztry, pantomimę ukazująca rozbiory Polski oraz odzyskanie niepodległości. Wszystkich zachwycił polonez w wykonaniu uczniów z klasy V i VI.
Na zakończenie cała społeczność szkolna udała się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, której oprawę muzyczną przygotowała szkolna schola.

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

1038816
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
648
916
6268
1025424
32556
40726
1038816

Your IP: 100.24.125.162
Server Time: 2020-10-31 19:00:32

Polecane artykuły