Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

„Królewska gra”

 „Nauczcie dzieci grać w szachy,
a o ich przyszłość możecie być spokojni”.
Dnia 14.05.2017r. w hali widowiskowo – sportowej w Niebylcu odbyły się V Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy. Zarówno pomysłodawcą jak i organizatorem turnieju była pani dyrektor ZS w Niebylcu – Iwona Flisiak – pasjonatka tej królewskiej gry.
Otwarcie turnieju odbyło się o godz. 9.30. Pierwsza runda natomiast rozpoczęła się zaraz po godzinie 10.00. Sędzią głównym był znany każdemu szachiście pan Marian Bysiewicz, dzięki któremu każde zawody przeprowadzane są na bardzo wysokim poziomie. Sędzią rundowym był pan Krzysztof Skiba.
W turnieju brało udział 150 osób podzielonych na poszczególne grupy wiekowe: gr. A (OPEN), gr. B (2001-2005), gr. C (2006 i młodsi). Warto dodać, że najmłodsi uczestnicy mieli dopiero 6 lat, a pewnie pokonaliby niejednego dorosłego :).

Czytaj więcej: „Królewska gra”

Powiatowe zmagania szachowe

 W dniach 5 i 12 kwietnia w naszej szkole odbyły się Powiatowa Gimnazjada Szachowa i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. Gościliśmy uczniów ze szkół: Wiśniowa, Wysoka Strzyżowska, Czudec, Dobrzechów, Pstrągowa, Żarnowa..
Uczniowie grali po 7 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Wyniki indywidualnych Powiatowych Zawodów Szachowych:
Klasy 1-3 dziewczęta:
1 miejsce – Stefanowicz Karolina (Wyżne), 2 miejsce – Majcher Kamila (Wiśniowa), 3 miejsce – Czurczak Katarzyna (Niebylec);

 

Czytaj więcej: Powiatowe zmagania szachowe

III otwarty turniej szachowy

16 maja 2015 r., w Zespole Szkół w Niebylcu, odbył się III Otwarty Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Niebylec. Tegoroczny turniej zgromadził 117 sympatyków królewskiej gry. Można śmiało powiedzieć, że turniej zdobył rangę turnieju międzynarodowego, gdyż dotarli do nas zawodnicy z Ukrainy. Gościliśmy szachistów z  Lwowa, Rzeszowa, Przemyśla, Leżajska, Krosna, Brzozowa, Sędziszowa Małopolskiego, Nowej Sarzyny, Iwli i wielu innych miejscowości. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: Grupa A – seniorzy, Grupa B – juniorzy od 2003 r. do 1999 r. i Grupa C – rocznik 2004 i młodsi. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał pan Marian Bysiewicz – sędzia klasy międzynarodowej, oraz towarzyszyli mu sędziowie: pan Zbigniew Kardyś i pan Krzysztof Skiba. Turniej rozegrany był na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika.

Czytaj więcej: III otwarty turniej szachowy

Powiatowa Gimnazjada w Szachach Drużynowo

W dniu 5 listopada odbyła się w naszej szkole Powiatowa Gimnazjada w Szachach Drużynowo. Udział w niej wzięło 7 szkół z Powiatu Strzyżów: Czudec, Pstrągowa, Żarnowa, Wysoka Strzyżowska, Frysztak, Połomia i Niebylec. Zawodnicy walczyli w drużynach 4-osobowych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Flisiak, Alicja Murias, Jakub Knaź i Marcin Dzindzio. I miejsce zdobyła Połomia, II miejsce Niebylec. Obie drużyny awansowały do etapu rejonowego. Gratulujemy.

Gminne drużynowe zawody szachowe

W dniu 29 i 31 października odbyły się Gminne Drużynowe Zawody Szachowe. W kategorii Szkół Podstawowych udział wzięło 8 szkół, natomiast z gimnazjów wystartowały 4 szkoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kinga Stachura, Nikola Grabowska, Magdalena Hadam i Piotr Gorzynik (Szkoła Podstawowa) oraz Julia Flisiak, Alicja Murias, Marcin Dzindzio i Jakub Knaź (Gimnazjum). Obie drużyny zajęły I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

II Otwarty Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Niebylec

24 maja 2014 r., w Zespole Szkół w Niebylcu, odbył się II Otwarty Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Niebylec. Tegoroczny turniej zgromadził aż 120 sympatyków królewskiej gry. Zawodnicy przyjechali z różnych stron. Gościliśmy szachistów z Rzeszowa, Przemyśla, Leżajska, Krosna, Brzozowa, Sędziszowa Małopolskiego, Nowej Sarzyny i wielu innych miejscowości.
Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: Grupa A – seniorzy, Grupa B – juniorzy od 2002 r. do 1998 r. i Grupa C – rocznik 2003 i młodsi. Sędzią głównym  turnieju był pan Marian Bysiewicz – sędzia klasy międzynarodowej, a pomocniczym pan Krzysztof Skiba – sędzia klasy III. Turniej rozegrany był na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika.

Czytaj więcej: II Otwarty Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Niebylec

II Otwarty Turniej Szachowy

Serdecznie zapraszamy na II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Niebylec. Turniej odbedzie się 24 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Niebylcu o godz. 10.00. Rozegrany zostanie na dystansie 9 rund w tempie 15 minut na zawodnika. Rozgrywki prowadzone będą w 3 kategoriach wiekowych.  Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 19 maja 2014 r. pod nr tel. 17 746 21 55 lub na stronie Chessarbiter.

 Serdecznie zapraszamy

I Otwarty Turniej Szachowy

DSC 0907

22 czerwca odbył się I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Niebylec. Na turniej przyjechało wielu miłośników szachów - zarówno z naszej gminy, jak i całego województwa podkarpackiego. Tegoroczny Turniej zgromadził 98 uczestników, którzy zmagali się w trzech grupach wiekowych: (w grupie A - "open" - 39, w grupie B - 33 i w grupie C - 26). Z Zespołu Szkół w Niebylcu udział w rozgrywkach wzięło 16 uczniów. Turniej rozegrany był na dystansie 9 partii w tempie 15 minut na uczestnika. Najmłodszym zawodnikiem był Mateusz Kusiak z Rzeszowa, który chociaż ma dopiero 6 lat, zdobył I miejsce w grupie C. Na III miejscu znalazła się Julia Flisiak z Zespołu Szkół w Niebylcu. W grupie B - I miejsce zajęła Jurkiewicz Zuzanna z Brzozowa, a I miejsce w grupie A zdobył P. Bogdan Czernicki. Najlepszymi zawodnikami z Gminy Niebylec w kolejnych gupach zostali: Julia Flisiak, Michał Dzindzio oraz p. Babiarz Wiesław. Turniej sędziował sędzia klasy międzynarodowej - p. Marian Bysiewicz. Puchary ufundował Wójt Gminy Niebylec Pan Zbigniew Korab.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Niebylca za rok!


Szczegółowe wyniki turnieju dostępne pod adresami:

wyniki grupy Awyniki grupy Bwyniki grupy C.

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

1001874
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
337
959
6992
979663
36340
45712
1001874

Your IP: 34.200.236.68
Server Time: 2020-09-26 09:03:47

Polecane artykuły