Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Wycieczka do Warszawy

W dniach 11 – 12 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli gimnazjaliści i uczniowie klasy VII.
Dwa dni to zbyt krótki czas, aby zwiedzić całą stolicę, ale udało się nam dotrzeć do wielu ciekawych miejsc. Byliśmy na Powązkach, w Pałacu Łazienkowskim, w Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskim. Na stadionie Legii mieliśmy okazję obejrzeć m.in. stanowiska komentatorów, zasiąść w lożach dla VIP-ów oraz na ławce rezerwowych. W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie uczestniczyli w specjalnej lekcji oraz mieli możliwość obejrzenia autentycznych pamiątek należących do powstańców.
Niezwykłych wrażeń dostarczyło wszystkim spotkanie z panem Tadeuszem Olszewskim – długoletnim przyjacielem księdza Jana Twardowskiego. Pan Olszewski (dyrygent Warszawskiego Zespołu Chorałowego, organista kościoła ss. Wizytek w Warszawie, wykładowca uniwersytecki) zabrał nas do klasztoru Sióstr Wizytek, pokazał mieszkanie księdza Jana Twardowskiego oraz jego ławeczkę na skwerze u zbiegu ulic Karowej i Krakowskie Przedmieście.
Sadzę, że każdy z uczestników zachowa miłe wspomnienia z wycieczki.

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

1038864
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
696
916
6316
1025424
32604
40726
1038864

Your IP: 100.24.125.162
Server Time: 2020-10-31 19:51:34

Polecane artykuły