Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

"Nie rzucim ziemi"

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud, królewski szczep pistowy.

Słowa te wybrzmiały kilkakrotnie na hali sportowej Zespołu Szkół w Niebylcu w dniu 12 listopada 2015r., podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Obchody te były  w tym roku wyjątkowo uroczyste. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI oraz kilkoro gimnazjalistów. Grupa ta zaprezentowała spektakl pt. „Pisk orła”.
Następnie wszyscy  uczniowie mieli możliwość obejrzenia eksponatów muzealnych z czasów I wojny światowej przygotowanych  przez Pana Grzegorza Smelę. Wystawa tematyczna zawierała broń, stare zdjęcia przedstawiające żołnierzy  i ich rodziny, elementy ekwipunku żołnierskiego, egzemplarze dawnej prasy, a nawet wiekowy adapter, na którym można było odtworzyć nagrania pieśni patriotycznych.
Ostatnią częścią szkolnych uroczystości był międzyklasowy przegląd pieśni patriotycznych. Każdy zespół klasowy wyśpiewał pieśń patriotyczną, gorąco manifestując swe przywiązanie do Ojczyzny. Wszystkim zgromadzonym na sali udzielił się podniosły nastrój tego święta.

Dziennik

baner vulcan 1

 

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

295200
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
203
342
950
293053
4528
4506
295200

Your IP: 54.158.15.97
Server Time: 2018-06-20 15:07:13

Polecane artykuły