Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Gminny Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej

28 marca 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbył się Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej pt. „Słowem malowane”. Organizatorzy zachęcali uczestników, by przygotowując swoje prezentacje, pamiętali o zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II. Wielu recytatorów sięgnęło więc po poezję Karola Wojtyły oraz teksty mówiące o wierze i miłości.

Naszą szkołę licznie reprezentowała klasa I gimnazjum: Marcin Dzindzio, Regina Gorczyca, Jagoda Gruba, Weronika Janusz, Sylwia Kluska, Natalia Wnęk oraz uczennica klasy III gimnazjum Justyna Fijałkowska. W kategorii poezji śpiewanej wzięły udział uczennice klasy II gimnazjum Marlena Kudła i Dominika Strzała.

Prezentacje uczestników konkursu dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i skłaniały do refleksji nad własnym życiem, sumieniem i wiarą. Jury w składzie Edyta Pietrasz – regionalna poetka z Baryczki, ks. Czesław Goraj – proboszcz parafii w Niebylcu oraz Wiktor Bochenek – dyr. GOK-u w Niebylcu przyznało wyróżnienia Jagodzie Grubie za recytację fragmentu „Tryptyku rzymskiego” oraz Justynie Fijałkowskiej za interpretację wiersza „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” (oba utwory autorstwa Karola Wojtyły). Marlena i Dominika w swojej kategorii zajęły trzecie miejsce.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i gratuluję nagrodzonym, również byłym uczennicom naszej szkoły, które nadal doskonalą swoje umiejętności recytatorskie  i odnoszą sukcesy w konkursach: Patrycji Fijałkowskiej, Agnieszce Domaradzkiej i Natalii Lisek.

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

350133
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
305
400
1044
346059
11416
11948
350133

Your IP: 34.235.127.68
Server Time: 2018-12-18 19:23:54

Polecane artykuły