Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Pasowanie na ucznia

2 października 2013 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni, pierwszaki uczyły się wierszyków, piosenek, przygotowywano dekorację. W dniu pasowania na dolnym korytarzu zgromadzili się odświętnie wystrojeni uczniowie klasy I, ich rodzice, dzieci z klas młodszych, nauczyciele. Najpierw w świat szkolnej rzeczywistości, pierwszaków wprowadzili uczniowie klasy trzeciej, później zaprezentowali się sami pierwszoklasiści we wspaniałej części artystycznej, następnie uczennica klasy czwartej przeprowadziła egzamin na ucznia. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące szkoły, Ojczyzny, była również piosenka edukacyjna na temat bezpieczeństwa.

Pasowania, w asyście wychowawcy klasy, dokonała pani Lucyna Małek – Adamiak - dyrektor zespołu szkół. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także upominki od rodziców. Później ksiądz katecheta Mariusz Korbecki udzielił wszystkim błogosławieństwa i rozdał pierwszakom obrazki z Aniołem Stróżem. Na zakończenie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wysokich stopni i niezapomnianych szkolnych chwil, do których każdy z nas, zapewne chciałby czasem powrócić.

M. Wojewoda

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

1001821
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
284
959
6939
979663
36287
45712
1001821

Your IP: 34.200.236.68
Server Time: 2020-09-26 08:05:14

Polecane artykuły