Polish English French German Russian Ukrainian

"Jeżeli kochasz, czas zaw­sze od­naj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwili".
ks. J. Twardowski
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Pozwólmy, by Bóg nas kochał

Rekolekcje wielkopostne w Kościele rzymskokatolickim to niezwykły okres. Podczas kilku magicznych dni możemy przeżyć odnowę duchową. Mamy szansę oczyścić naszą duszę z toksyn, jakimi są: grzech, zwątpienie czy utrata – w jakimś stopniu – wiary.
Rekolekcje szkolne w naszej parafii odbywały się w dniach od 15 do 17 lutego. Prowadził je ksiądz Artur Ważny. Uczestniczyli w nich uczniowie ze szkół w Niebylcu, Konieczkowej i Gwoździance.
Pierwszego dnia po mszy świętej, którą urozmaicały pieśni śpiewane przez scholę, odbyły się nauki dla młodzieży. Ksiądz opowiadał historię o Małym Księciu. Wszyscy uważnie słuchali jego opowieści. Rekolekcjonista mówił, że Bóg nas wszystkich kocha, lecz wiele osób odrzuca Jego miłość. Ksiądz Artur przyniósł ze sobą różę i pokazywał, co się stanie, gdy z powodu różnych problemów stracimy wiarę w miłość.

Kolejnego dnia odprawiona została droga krzyżowa. Następnie odbyła się nauka, w czasie której rekolekcjonista opowiedział ciekawą historię o grzechu. Ksiądz polecił, aby każdy zamknął oczy i modlił się razem z nim. Uczniowie uczestniczyli również w konkursie na najśmieszniejszą minę, a osoba, która wygrała, miała podzielić się nagrodą. Jak się okazało w ładnym pudełku był łańcuch symbolizujący grzech. Ksiądz zachęcał do częstego spowiadania się i pomagania innym.
W dniu kończącym rekolekcje wierni mieli szansę skorzystać z sakramentu pokuty oraz mogli usłyszeć ostatnie nauki, które skłaniały do głębokich przemyśleń nad życiem i wiarą.
Uczniowie, podsumowując swój udział w rekolekcjach, podkreślali, że dzięki tym wydarzeniom wiele się nauczyli. „Myślę, że uczestnicy tych spotkań z Bogiem przeżyli je różnorodnie. Ja czuję teraz, że Jezus znajduje się w moim umyśle, duszy, a przede wszystkim sercu” – stwierdziła jedna z niebyleckich gimnazjalistek.

 

tekst: Nikola Grabowska, Aleksandra Soboń

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

350175
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
347
400
1086
346059
11458
11948
350175

Your IP: 34.235.127.68
Server Time: 2018-12-18 19:39:39

Polecane artykuły