Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Kolędujmy Małemu...

22 grudnia był ostatnim dniem nauki przed świętami Bożego Narodzenia. W salach lekcyjnych i na korytarzach naszej szkoły stały udekorowane choinki, które swoim wesołym, migoczącym światłem przypominały wszystkim o zbliżającej się przerwie świątecznej.
Po kilku lekcjach nauczyciele, uczniowie i przedstawiciele rodziców zebrali się na hali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka przygotowane przez klasy I-III. Panie – uczące w tych oddziałach – wykonały piękne stroje dla małych aktorów oraz dekoracje. Wszyscy uczestniczący w jasełkach uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Zaprezentowali opowieść o narodzeniu Jezusa oraz o tym, jak powinniśmy przeżyć ten wyjątkowy czas. Po przedstawieniu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na ozdobę świąteczną lub choinkę wykonane z naturalnych materiałów. Uczniowie wykazali się wielkimi zdolnościami i przygotowali, często we współpracy z całą rodziną, przepiękne prace. Większość z nich sprzedano w trakcie kiermaszu, a pozyskane fundusze zostaną przekazane na cele szkolne.
Następnie odbyło się wspólne kolędowanie. Uczniowie wszystkich oddziałów, zaczynając od najmłodszych, prezentowali kolędy, pastorałki oraz piosenki o świętach. Klasa VII zaskoczyła wszystkich, śpiewając utwór w języku angielskim. Nie mogło zabraknąć również występu nauczycieli, którzy zaprezentowali się w strojach ludowych i zaśpiewali kolędę „Gore gwiazda”, a na bis „Kiej łowiecek”.
Po zakończeniu kolędowania wszyscy udali się do klas, by podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia oraz zjeść wigilijne dania we wspólnym gronie.

tekst: Monika Bliźniak, Jowita Gołda

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

350181
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
353
400
1092
346059
11464
11948
350181

Your IP: 34.235.127.68
Server Time: 2018-12-18 19:47:22

Polecane artykuły