Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Droga do wolności

Od słów „Żeby Polska, żeby Polska! Żeby Polska była Polską!” rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy II Gimnazjum przygotowali akademię, w której zabrali nas w podróż do przeszłości. Na kolejnych stacjach historii opowiedzieli nam o rozbiorach Polski, Powstaniach: Kościuszkowskim, Listopadowym i Styczniowym, Pierwszej Wojnie Światowej i o nieustających staraniach bohaterskich Polaków o odzyskanie wolności. W dowód uznania dla przodków walczących o wolność uczniowie zapalili symboliczny znicz pamięci i wspólnie ze zgromadzonymi uczniami oraz nauczycielami odśpiewali hymn narodowy. Na zakończenie uroczystości wybrzmiały słowa pieśni:

„Ja to mam szczęście,

że w tym momencie

żyć mi przyszło

w kraju nad Wisłą,

ja to mam szczęście.”

W przygotowanie szkolnego Święta Niepodległości włączyli się recytatorzy z klas I i III Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Joasi Babiarz i p. Jolanty Jastrząb, uczniowie klasy VII wraz z panią Justyną Popek, którzy uświetnili całość śpiewem pieśni patriotycznych oraz gimnazjaliści odpowiedzialni za nagłośnienie. Dekorację wykonała p. Dorota Dobrowolska. Wszystkim serdecznie dziękujemy! 

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

350142
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
314
400
1053
346059
11425
11948
350142

Your IP: 34.235.127.68
Server Time: 2018-12-18 19:24:35

Polecane artykuły