Polish English French German Russian Ukrainian
  • logo2.jpg
  • logo3.jpg
  • logo4.jpg
  • logo5.jpg
  • logo6.jpg
  • logo7.jpg
  • logo8.jpg
  • logo9.jpg
  • logo10.jpg
Smaller Default Larger

Pasowanie na ucznia

W dniu 29.09.2017 o godz. 10.15 w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowanie na ucznia’’ klasy I Szkoły Podstawowej. Prowadząca uczennica z klasy VI przywitała przybyłych gości: p. dyrektor Iwonę Flisiak, ks. Tomasza Kiebałę, rodziców, nauczycieli i uczniów kl. 0 -III. Szczególnie serdecznie zwróciła się do uczniów klasy I.
Następnie przedstawiła zasady egzaminu pierwszaków z wiedzy i umiejętności. Uczniowie klasy I mieli wykonać sześć zadań i za każde zadanie musieli otrzymać szóstkę. Pierwszoklasiści pomyślnie przeszli przez wszystkie zadania i zdobyli sześć szóstek. Pięknie się przedstawili, wiedzieli co trzeba zrobić, żeby być wzorowym uczniem, pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i tańczyć, wykazali się wiedzą o szkole i o bezpieczeństwie na drodze, pokazali, że potrafią zgodnie i szybko pracować w grupie oraz przekonali wszystkich, że bardzo kochają naszą Ojczyznę.

Uczniowie klasy I dali dowód na to, że zasłużyli na przyjęcie do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Niebylcu.
Następnie przy szkolnym sztandarze odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie powtarzali za wychowawczynią Jolantą Jastrząb słowa ślubowania. Po czym p. Dyrektor Iwona Flisiak dokonała aktu pasowania wielkim ołówkiem opasanym biało-czerwoną wstążką. Wychowawczyni wręczyła pierwszakom pamiątkowe dyplomy.
Po pasowaniu ks. Tomasz Kiebała krótko przemówił do uczniów kl. I, pobłogosławił ich i pokropił święconą wodą oraz złożył serdeczne życzenia.
Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Rodzice wręczyli dzieciom prezenty i zaprosili na słodki poczęstunek.
Prowadząca uczennica podziękowała wszystkim zebranym za uczestnictwo w tak ważnej dla pierwszaków chwili jaką jest przyjęcie ich do społeczności szkolnej.

Dziennik

librus

Grafika losowa

Dodaj artykuł

Polecane

 cke

oke

men

ko

herb

herb niebylec

 

Wizyty

350187
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
359
400
1098
346059
11470
11948
350187

Your IP: 34.235.127.68
Server Time: 2018-12-18 19:56:51

Polecane artykuły